Hodnocení

Každý Váš názor je pro nás nesmírně cenný a důležitý. Děkujeme, že právě díky Vám můžeme neustále zlepšovat služby a nabídky našeho hotelu.

Výherci Ceny Nejlepší z realit 2016

Grandhotel Ambassador - Národní dům získal prvenství za elegantní a citlivou rekonstrukci historického domu v centru Karlových Varů.

„Nadočekávání výborné"

Velmi ochotný personál v recepci. Pokoj absolutně čistý, pěkně vybavený, vzhledem k podzimnímu počasí vytopený již při příjezdu. . Jídlo v místní restauraci chutné. Mohu všem doporučit. Bohužel jsme nestihli využit hotelový bazén a sauny.

Hodnocení z portálu TRIPADVISOR

"Spokojenost se službami a příjemným personálem”

Měl jsem tu možnost být v nově otevřeném Grandhotel Ambassadoru v Karlových Varech a kromě splnění očekávání v oblasti čistoty, okamžité pohotovosti personálu v případě potíží, jsem byl nejvíce překvapený hlavně tím, jak úžasně byl prostor zrekonstruován a tím, že personál vypadal, že ho práce prostě baví. Nic víc si člověk na cestách nemůže přát.

Hodnocení z portálu TRIPADVISOR

“Friendly staff, excellent location”

"My room had all necessary accommodation for a pleasant night rest (I did appreciate the double windows, no heat nor sound came through) and was equipped with a great shower. The staff was helpful and friendly. Since I was there for the film festival I was happy to be not only a 5 minute walk away from the screening rooms,..."

Reviewed on Tripadvisor

“Flawless”

"Stayed in this hotel for a couple of days in June 2015 and we can only say..FLAWLESS. From the first moment we have arrived till the last minute we left, we were only happy. Excellent service, lovely staff who treated us only with smiles trying to make us happy, helping with everything what we needed (suggesting walks around city, trip..."

Reviewed on Tripadvisor

“Superb new hotel to enjoy Karlovy Vary not only during the Film Festival”

"We stayed there for the weekend during the Film Festival. It is newly opened, beautifully refurbished in style and respect for the history of the building. Incredible location downtown but quiet.
Staff was incredibly friendly and helpful. You can enjoy a great restaurant with fine cuisine, cafe or check the cabaret venue for evening entertainment."

Reviewed on Tripadvisor

Junior Suites

Junior Suites

50m2

Více
Menu restaurace

Menu restaurace

Ke stažení

Speciální nabídky