Zajímavá místa v Karlových Varech

Je jen málo míst tak vzácných a malebných, jako je světoznámé město Karlovy Vary.

Město bylo založeno ve 14. stolení Karlem IV. Podle pověsti nechal císař lázeňské město vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou.
Minerální vody si získaly celosvětovou proslulost díky svým léčivým a preventivním účinkům, které lidské tělo posilují, osvěžují a omlazují.

Kosmopolitní charakter Karlových Varů a skvělé jméno jeho léčebných pramenů pomáhají městu v tom, aby i nadále zůstalo vedle Prahy nejrespektovanějším a nejvíce navštěvovaným místem České republiky.

Horké prameny

Vřídlo

Nejvydatnější a také nejteplejší pramen v Karlových Varech se nachází v centru lázeňské zóny.

 

Vřídelní kolonáda

Vřídlo je situováno ve Vřídelní kolonádě, která byla postavena v roce 1975. V prostorách Vřídelní kolonády najdete také několik stánků s místními produkty, jako jsou suvenýry, šperky, sklo a porcelán.

 

Podzemí Vřídla

Teplá vřídelní voda je dodávána z podzemí kolonády do lázeňských hotelů v centru města, které ji využívají jak k léčebným procedurám, tak ve svých bazénech. Stará část podzemí Vřídelní kolonády je zpřístupněna pro veřejnost vč. odborného výkladu.

Mlýnská kolonáda

Všech pět kolonád můžete nalézt nedaleko od sebe. Pokud jdete od Hlavní pošty proti proudu řeky Teplá, a projdete přes Dvořákovy sady.
Největší karlovarská kolonáda, neboli Mlýnská kolonáda byla postavena v letech 1871 - 1881.
Hlavním cílem této stavby bylo poskytnutí komfortu pro lázeňské pacienty v průběhu jejich pobytu, při každodenním pití léčivých pramenů.

Rozhledna Diana

Kamenná rozhledna Diana se tyčí do výšky 547 metrů nad mořem uprostřed lázeňských lesů.
Stojí zde od roku 1914 a nabízí nádherný výhled na celé Karlovy Vary a daleké okolí.
Dostat se sem můžete pěšky po lázeňských stezkách nebo jednoduše lanovou dráhou Diana, která jezdí každých 15 minut.

Becherovka a Jan Becher Museum

Becherovka je tradiční bylinný likér, který se vyrábí pouze v Karlových Varech.
Tento likér, spatřil světlo světa poprvé v roce 1807, kdy byl prodáván v drogerii, která byla ve vlastnictví chemika Josefa Bechera. Původní záměr byl prodávat Becherovku jako bylinný a žaludeční likér a tak je tomu dodnes.

V místě bývalé továrny můžete navštívit Jan Becher Muzeum odkud likér putoval do celého světa. Součástí muzea je i expozice  umístěna v historické budově, která datuje 150 let historie tohoto likéru.

Jan Becher Muzeum se nachází pouhých 200 m od hotelu.

Termální lázně a lázeňské procedury

Relaxační masáže, vířivé koupele v termální vodě, příjemné teplé obklady a zábaly, které jsou k dispozici nejen pro lázeňské pacienty. To a mnohem víc včetně kvalifikované péče si můžete v tomto městě dopřát, tak jako miliony návštěvníků před Vámi.

Tower Suite

Tower Suite

50m2

Více
Music Bar KaKaDu Menu

Music Bar KaKaDu Menu

Menu
Kde se nachází hotel

Kde se nachází hotel

Více
Medical Spa & Wellness

Medical Spa & Wellness

Více

Speciální nabídky